Matcha Tea

logo_z-japonskaHISTORIE MATCHA TEA 

Rozšíření čaje do Japonska

V roce 1191 přinesl zenový mistr Eisai revoluční myšlenku pití tohoto čaje do Japonska. Eisai cestoval napříč krajinou a všude sázel čaj. Ve své knize „Kissa yojoki“ napsal: „Čaj je nepřekonatelným přírodním léčivem pro tělo i pro mysl. Všude, kde začnou lidé pěstovat čaj, bude následovat dlouhý život.“ Od tohoto momentu se stal čaj Matcha „tajnou medicínou“ buddhistických mnichů a císařského dvora. 

Čaj dávných samurajů v moderní době

V 16. století přinesl jiný zenový mistr novou dimenzi pití čaje. Sen-no-Rikyu vynalezl čajový obřad. Toto vysoce sofistikované pití čaje silně ovlivnilo pohled na japonské čaje v západních zemích. Čaj, který je používán při těchto obřadech, je právě Matcha. Díky šíření čajových obřadů se Matcha stal velice oblíbeným i mezi třídou samurajů. 800 let zůstával Matcha tajným a privilegovaným čajem mezi japonskou elitou a až teprve v 21. století zažívá svou revoluci.

 
 • Řadit dle:
   • Bio Matcha Shake meruňkový 30 g
  • Bio Matcha Shake s vůní a chutí po meruňkách doporučujeme pít ráno místo kávy.

   Proč pít Bio Matcha Shake meruňkový?
   Bio Matcha Shake s meruňkou je skvělým startem do nového dne. Nabije vás energií na 3-6 hodin, poslouží jako energetická svačinka, nebo jako vzpruha před sportovním výkonem. Má velký obsah vlákniny, bílkovin, vitamínů A a C a navíc pomáhá zrychlit metabolismus až o 40 %. Nastartuje tak nejen váš imunitní systém, ale také urychlí spalování tuků. Díky teofylinu navozuje pocit uvolnění bez ospalosti, snižuje duševní a fyzický stres a zvyšuje soustředění. Je snadné pochopit, proč byl matcha po staletí oblíbený japonskými mnichy a samuraji. Bio Matcha Shake meruňkový je čistě přírodní bioenergetický nápoj založený na japonském zeleném čaji matcha vyvážený složkou bio sušených meruněk. Sladkou chuť mu dodává Bio rýžový sirup, který nezatěžuje slinivku, protože má nižší glykemický index. Má vyšší pH a proto nepřekyseluje žaludek, na rozdíl od běžného cukru, a nepřispívá k vyplavování některých minerálů z lidského organismu. Bio syrovátka zlepšuje látkovou výměnu a napomáhá tak odvádět toxické látky z organismu, ale účinně pomáhá snižovat také hladinu cholesterolu. Bojuje i proti zánětům žaludku a střev, dodává tělu důležité minerály.

   Jaká je doporučená denní dávka? 
   Doporučená denní dávka matcha u dospělého člověka je 4-6 gramů. Těhotné, kojící a děti cca 2 gramy denně. 

   Jak se Bio Matcha Shake s meruňkou připravuje? 
   Ideálním pomocníkem pro přípravu Bio Matcha Shake s meruňkou je šejkr, popřípadě uzavíratelná láhev. Pro studenou variantu stačí shake vysypat do šejkru, zalít 2 dl studené vody a pořádně protřepat. Pokud upřednostňujete teplou variantu, zalijte shake horkou vodou o teplotě cca 60 °C a protřepejte. Matcha Tea má širokou nabídku šejkrů, které jsou certifikované pro styk s potravinami a neobsahují žádné nežádoucí látky, jako jsou například BPA. 

   Jak Matcha Tea Shake meruňkový skladovat? 
   Už samotný obal je speciálně navržený tak, aby byl čaj matcha ideálně chráněn před vzduchem a vlhkostí, tedy svými největšími nepřáteli, kteří způsobují nejrychlejší degradaci tohoto čaje. Sáček stačí skladovat na suchém a chladném místě, mimo přímé sluneční záření.

   Jaká je trvanlivost produktu? 
   Trvanlivost Bio Matcha Shake meruňkového je 12 měsíců. 

   Obsahuje Bio Matcha Tea nějaké alergeny? Jsou nějaká rizika spojená s konzumací čaje? 
   Ano, Bio Matcha Shake meruňkový obsahuje syrovátku, a tedy i laktózu.

   U čaje samotného nejsou známy žádné alergeny. Bio Matcha Shake neobsahuje lepek, palmový tuk a je bez rafinovaného cukru. 

   Kde se produkt vyrábí?
   Původ Bio Matcha Tea je v Japonsku. Výroba a balení probíhá v ČR, ve společnosti Amylon. 

   Složení výrobku:
   bio sušený rýžový sirup, bio sušená syrovátka, bio sušené odstředěné mléko, bio mletý zelený čaj matcha (4,4 %), bio sušené meruňky (4,1 %), zahušťovadlo: xanthan, přírodní aroma, protispékavá látka: vinany draselné

   Bio Matcha Shake neobsahuje lepek, palmový tuk a je bez rafinovaného cukru.
   Nežádoucí účinky/alergeny: obsahuje syrovátku a mléko.

   Výživové údaje na 100 g hotového výrobku*:

   Energetická hodnota 193 kJ / 46 kcal
   Tuky <0,1 g
   - z toho nasycené mastné kyseliny <0,1 g
   Sacharidy 11 g
   - z toho cukry 3,5 g
   Bílkoviny <0,5 g
   Sůl 0,06 g

    * výrobek připravený dle návodu s vodou

   Dostupnost: Na skladě
   Můžeme doručit do
   20.3.2019
   • Cena:
   • 35 Kč
  • BIO Matcha Tea Mini obsahuje 15 2g sáčků.

   Proč pít Matcha Tea?
   Bio Matcha Tea Mini obsahuje velké množství antioxidantů a aminokyselin. Má až 10x vyšší nutriční hodnoty než jiné zelené čaje a obsahuje navíc velké množství teofylinu, přírodní formy kofeinu, která se nachází pouze v čaji. Na rozdíl od kofeinu v kávě se teofylin uvolňuje postupně po dobu 3-6 hodin. Jako jediný čaj obsahuje matcha zhruba 30 % vlákniny a zrychluje metabolismus až o 40 %. 

   Jaké certifikace má Bio Matcha Tea Mini? 
   Jak už název napovídá, Bio Matcha Tea Mini je opatřen známkou Bio. Tato známka byla udělena Matcha Tea už v roce 2012, jako prvnímu matcha čaji v celé ČR. Od té chvíle Bio Matcha Tea tuto certifikaci každoročně prodlužuje. Bio Matcha Tea je také oceněn Certifikátem o zdravotní nezávadnosti produktu vydaný Státním zdravotním ústavem. K mezinárodním certifikátům, kterými disponují i japonští dodavatelé a pěstitelé Bio Matcha Tea Mini, patří zejména: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a jiné. 

   Je Bio Matcha Tea Mini pravidelně testovaný? 
   Každá šarže Bio Matcha Tea Mini dovezená do ČR se testuje na plísně, na přítomnost těžkých kovů, pesticidů nebo bakterií e.coli. Pravidelné testování je zárukou kvality Matcha Tea. Výsledky těchto testů jsou veřejně k dispozici všem, kdo o ně mají zájem. Pokud chcete podat žádost o testy elektronicky, je důležité znát číslo šarže, které najdete na spodní straně krabičky. Pokud se rozhodnete pro jinou značku než Matcha Tea, věnujte výběru matcha dostatek času. Na trhu se vyskytují levné náhražky jejichž původem je často Čína, které nemají stejnou chuť, barvu ani zdravotní benefity jako pravý japonský matcha. Je dobré po prodejci vyžadovat aktuální testy, které se musí vždy shodovat s aktuální šarží nabízeného čaje. 

   Kde se Bio Matcha Tea Mini pěstuje? 
   Pěstování, sklizeň i zpracování probíhá v Japonsku, v oblastech Nishio a Shizuoka. 

   Jaká je doporučená denní dávka? 
   Doporučená denní dávka u dospělého člověka je 4-6 gramů. Těhotné, kojící a děti cca 2 gramy denně. 

   Jak se Bio Matcha Mini Tea připravuje? 
   Bio Matcha Tea Mini lze nejlépe připravit v šejkru nebo v uzavíratelné láhvi. Jednu 2g porci čaje stačí vysypat do nádoby a protřepat buď ve studené nebo v teplé vodě maximálně do 65 °C. Matcha Tea nabízí širokou paletu šejkrů certifikovaných pro styk s potravinami, které neobsahují žádné nežádoucí látky, jako například BPA. 

   Kolik 2g sáčků balení obsahuje? 
   V balení Bio Matcha Tea Mini je 15 ks sáčků po 2 g

   Jak Matcha Tea skladovat? 
   Jeden z největších benefitů tohoto produktu je jeho nenáročné skladování. Čaj už je rozdělený do patnácti kvalitně zpracovaných sáčků, které ho chrání před světlem a vzduchem. Právě vzduch a světlo jsou největší nepřátelé tohoto na oxidaci náchylného čaje. Pokud zvažujete nákup 100 a více gramového uzavíratelného balení, mějte na paměti, že po otevření takového balení čaj ztrácí chuť, aroma i barvu v řádu desítek dní.

   Jaká je trvanlivost produktu? 
   Trvanlivost Bio Matcha Tea Mini je 24 měsíců. 

   Obsahuje Bio Matcha Tea Mini nějaké alergeny? Jsou nějaká rizika spojená s konzumací čaje? 
   Žádné alergeny nejsou známy. Bio Matcha Tea Mini se nedoporučuje pít na lačný žaludek – čaj je velmi silný a na prázdný žaludek může způsobit nevolnost. 

   Kde se produkt vyrábí?
   Původem Bio Matcha Tea Mini je Japonsko. Samotné balení čaje do 2g sáčků probíhá v ČR ve společnosti Kyosun s.r.o.

    

   Dostupnost: Na skladě
   Můžeme doručit do
   20.3.2019
   • Cena:
   • 199 Kč
   • Tip
  • BIO Matcha Tea Harmony obsahuje 30 kusů 2g sáčků.

   • Nejoblíbenější balení matcha na trhu.
   • Přibližně 10 x silnější, než běžný zelený čaj
   • obsahuje velký podíl antioxidantů, aminokyselin a teofylinu
   • Jediný čaj, který obsahuje zhruba 30 % vlákniny.
   •  Čaj se pěstuje v japonských oblastech Nishio a Shizuoka. 

    

   Doporučená denní dávka u dospělého člověka je 4-6 gramů. Těhotné, kojící a děti cca 2 gramy denně. 

   Více o značce logo_z-japonska

   Dostupnost: Na skladě
   Můžeme doručit do
   20.3.2019
   • Cena:
   • 349 Kč
   • Bio Matcha Tea Premium 20 x 1,5 g
  • Bio Matcha Tea Premium obsahuje 20 kusů 1,5g sáčků.

   Proč pít Matcha Tea?
   Matcha Tea je z hlediska nutričních hodnot přibližně 10x silnější, než běžný zelený čaj a obsahuje velký podíl antioxidantů, aminokyselin a teofylinu. Teofylin je čajový kofein, který se, na rozdíl od toho v kávě, uvolňuje postupně po dobu 3-6 hodin, což má příznivější vliv na lidský organismus. Matcha Tea je jediný čaj, který obsahuje zhruba 30 % vlákniny. 

   Jaké certifikace má Bio Matcha Tea Premium? 
   Hned několik. Mezi ty nejdůležitější patří známka Bio, kterou tento produkt obdržel již v roce 2012. V té době to byl vůbec první matcha na území ČR certifikovaný touto známkou. Od té doby je známka Bio při každoročních kontrolách certifikačního úřadu prodlužováno. Dalším certifikátem je Certifikát o zdravotní nezávadnosti produktu vydaný Státním zdravotním ústavem. Certifikáty kvality disponuje i japonský pěstitel tohoto matcha a mezi ty hlavní patří: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a další. 

   Je Bio Matcha Tea pravidelně testovaný? 
   U Bio Matcha Tea je testována každá dovezená šarže. Jejich výsledky jsou pravidelně zveřejňovány a můžete o ně kdykoliv požádat. Při žádosti o testy uveďte číslo šarže, které najdete na spodní straně krabičky. Pravidelné testy jsou garancí kvality a pokud se chystáte ke koupi čaje matcha jiné značky, tak buďte při jeho výběru velmi obezřetní. Zejména jeho levné náhražky, které pocházejí většinou z Číny, nemají stejné vlastnosti jako ten pravý z Japonska. Vyžadujte po prodejci aktuální testy, které se vždy musí shodovat s aktuální šarží nabízeného čaje. 

   Kde se Bio Matcha Tea Premium pěstuje? 
   Čaj se pěstuje v japonských oblastech Nishio a jeho sběr a zpracování probíhá výhradně ručně. 

   Jaká je doporučená denní dávka? 
   Doporučená denní dávka u dospělého člověka je 4-6 gramů. Těhotné, kojící a děti cca 2 gramy denně.

   Jak se Bio Matcha Tea připravuje? 
   Ideálním pomocníkem pro přípravu Matcha Tea je šejkr, popřípadě uzavíratelná láhev. Do nádoby nasypte 2g porci Matcha Tea a řádně protřepejte ve studené, popř. teplé vodě. Při přípravě za tepla by neměla teplota přesáhnout 65 °C. V naší nabídce naleznete i širokou nabídku šejkrů, které jsou certifikované pro styk s potravinami a neobsahují žádné nežádoucí látky, jako jsou například BPA. 

   Kolik 2 g sáčků balení obsahuje? 
   V balení naleznete 20 ks sáčků po 1,5 g.

   Jak Matcha Tea skladovat? 
   Jeden z největších benefitů tohoto produktu je právě jeho nenáročnost na skladování. Díky vysoce kvalitnímu zpracování obalu každého jednotlivého sáčku je matcha plně chráněný před vzduchem a světlem. Vzduch a světlo jsou nejčastějším spouštěčem degradace tohoto produktu, takže nákup 100 a více gramového balení (které není proti těmto vlivům chráněno ochrannou atmosférou) pro osobní spotřebu se rozhodně nevyplatí. Čaj ztratí barvu, chuť i aroma již během pár dnů. 

   Jaká je trvanlivost produktu? 
   Trvanlivost Bio Matcha Tea je 24 měsíců. 

   Obsahuje Bio Matcha Tea nějaké alergeny? Jsou nějaká rizika spojená s konzumací čaje? 
   U tohoto produktu nejsou známy žádné alergeny. Bio Matcha Tea nedoporučujeme pít na lačný žaludek. Jedná se o velmi silný čaj a na prázdný žaludek může způsobit nevolnost. 

   Kde se produkt vyrábí?
   Původ Bio Matcha Tea je v Japonsku a balení do 1,5g sáčků provádí společnost Kyosun s.r.o. zde v ČR.  

    

   Dostupnost: Na skladě
   Můžeme doručit do
   20.3.2019
   • Cena:
   • 399 Kč
  • BIO Matcha Shake s vůní a s banánem doporučujeme pít ráno místo kávy.

   - Bezlepkový - Produkt ekologického zemědělství - Bez palmového tuku - Neobsahuje rafinovaný cukr

   Popis produktu:

   • Pro přípravu teplých a studených nápojů
   • Pravidelně testovaný
   • Obal v CZ, SK
   • Certifikace BIO: ANO
   • Druh balení: papírová krabička
   • Obsah balení: 30 g sáček
   • Počet sáčků v kartonu: 30 ks
   • Trvanlivost: 1 rok
   • Upozornění: děti, těhotné a kojící ženy maximálně 2 sáčky denně

   Příprava

   Za studena
   Směs smícháme s vodou (2 dl ) a pořádně protřepeme. Při přípravě za studena použijeme šejkr nebo plastovou láhev.

   Za tepla
   Směs zalijeme horkou vodou (2 dl) o teplotě cca 60 °C a pořádně rozmícháme. Pro přípravu za tepla je ideální pomocník šejkr.

   Co je Bio Matcha Shake? 

   Matcha Shake je zcela přírodní bioenergetický nápoj založený na čaji Matcha, který se vyznačuje pozvolným nástupem energie s dlouhotrvajícím účinkem. Vyvážený zážitek z nápoje doplňuje přídavek bio sušených banánů
   Obsahuje bio rýžový sirup, který má příjemnou chuť. Rýžový sirup je přírodním sladidlem, které díky svému nižšímu glykemickému indexu nezatěžuje slinivku. Oproti běžnému cukru nepřekyseluje žaludek (má vyšší pH) a nepřispívá k vyplavování některých minerálů z lidského organismu.
   Další složkou, kterou nápoj obsahuje je bio syrovátka. Ta obsahuje celou řadu vitamínů a minerálních látek. Syrovátka lidskému tělu prospívá, zlepšuje látkovou výměnu a napomáhá tak odvádět toxické látky z organismu. Rovněž účinně napomáhá snižování cholesterolu. Zabraňuje zánětům žaludku a střev, dodává tělu důležité minerály.
   Bio Matcha Shake neobsahuje lepek, palmový tuk a je bez rafinovaného cukru

   Dostupnost: Na skladě
   Můžeme doručit do
   20.3.2019
   • Cena:
   • 35 Kč
  • Luxusní dárkový balíček prémiového Bio Matcha Tea Premium

   Bio Matcha Tea Premium obsahuje 20 kusů 1,5g sáčků s čajem matcha.
   Matcha Glass Bottle je ručně vyrobená láhev s vypískovaným logem Matcha Tea. Vyrábí se v České republice a je dozorovými orgány schválena pro styk s potravinami. 
   Čokoládové bonbóny jsou vyrobené ze sametové belgické čokolády s matcha. V dárkovém balení Green Velvet najdete pět bonbónů vyrobených jen z té nejkvalitnější bílé čokolády obohacené o matcha.

   Jak Matcha Tea skladovat? 
   Jednotlivé sáčky Bio Matcha Tea Premium jsou chráněné samotným sáčkem, který k nim nepropustí vzduch ani světlo, tedy největší nepřátele tohoto čaje. Sáčky i čokoládové bonbóny s matcha nevystavujte přímému slunci.

   Jaká je trvanlivost produktů? 
   Trvanlivost Bio Matcha Tea je 24 měsíců.

   Trvanlivost čokoládových bonbónů s matcha je 12 měsíců 

   Obsahuje Bio Matcha Tea Premium nějaké alergeny? Jsou nějaká rizika spojená s konzumací čaje? 
   U Bio Matcha Tea Premium nejsou známy žádné alergeny. Bio Matcha Tea nedoporučujeme pít na lačný žaludek. Jedná se o velmi silný čaj a na prázdný žaludek může způsobit nevolnost. 

   Čokoládové bonbóny obsahují sóju a výrobky z ní, mléko a výrobky z něj včetně laktózy, mohou obsahovat stopy suchých skořápkových plodů a výrobky z nich.

   Mohu dát Matcha Glass Bottle do myčky nebo ledničky?
   Ano, Matcha Glass Bottle lze mýt v myčce na nádobí, lze ji uchovávat v chladničce – má garanci použití od -40 °C až do 300 °C, pokud je dodrženo pravidlo správného ochlazování. Je vhodná pro studené i teplé nápoje. Neobsahuje kadmium a olovo, díky ergonomickému tvaru se skvěle drží a stoprocentně těsní. Láhev je navíc plně recyklovatelná.

   Dostupnost: Na skladě
   Můžeme doručit do
   20.3.2019
   • Cena:
   • 539 Kč
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.